Real Boxing

Real Boxing 1.5.0

Prawy sierpowy dla Real Boxing

Real Boxing miała być świetną zabawą na iOS, o jakości gry konsolowej, jednak pomimo znakomitej grafiki, efekt jest mniej niż przeciętny.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Piękna grafika
  • Znakomite efekty dźwiękowe

Wady

  • Frustrujące sterowanie
  • Wymusza zakupy wewnątrz aplikacji

Niezły
6

Real Boxing miała być świetną zabawą na iOS, o jakości gry konsolowej, jednak pomimo znakomitej grafiki, efekt jest mniej niż przeciętny.

To nie K.O.

Real Boxing to gra bokserska, która miała zapewnić jakość rozgrywki rodem z konsol. Jednak nie do końca to się udało. Po obejrzeniu tutoriala, który uczy Cię podstaw walki, tworzysz swojego boksera. Podstawowe opcje personalizacji dotyczą raczej kosmetyki (kolor włosów, spodnie, tatuaże) i nie mają wpływu na rozgrywkę. Zdolności Twojego boksera determinują trzy czynniki: siła, wytrzymałość i szybkość. Można na nie wpłynąć za pomocą prostych i niespecjalnie interesujących mini gier imitujących treningi na siłowni. Polegają one właściwie jedynie na dotykaniu ekranu w odpowiednim momencie. Jeśli chciałbyś trenować więcej, będziesz musiał najpierw wziąć udział w większej ilości walk albo dokonać zakupu In-App.

Gra zaczyna się dobrze i już pierwsze walki dostarczają sporo rozrywki. Jednakże gra szybko traci impet, w miarę Twoich postępów w trybie kariery. Bardzo szybko przeciwnicy stają się zbyt silni i zmiatają Cię z ringu jednym celnym uderzeniem. Sami podczas starć nie ponoszą niemal żadnych obrażeń, ponieważ mają wyższy poziom wytrzymałości, szybkości i siły niż Twój bohater. Dodatkowej frustracji dostarcza niedokładne sterowanie (o tym poniżej). Żeby pokonać lepszych od siebie przeciwników musisz rozegrać niemal perfekcyjną walkę, która umniejsza realizmowi gry.

Real Boxing oferuje również tryb multiplayer, w którym możesz mierzyć się z bokserami z całego świata. Niestety, gra ewidetnie ma problemy z serwerami i w zależności od kontynentu możesz mieć trudności ze znalezieniem innych graczy.

Jak grać

Twój bokser może wykonywać ciosy proste, sierpowe i podbródkowe. Sterowanie w Real Boxing opiera się na wyczuciu czasu przy przesuwaniu palcem po ekranie. To, którą ręką zadasz cios zależy od kierunku przesunięcia. Dodatkowo są przyciski odpowiedzialne za blok i za unik. Jednakże, przyjęcie trzech kolejnych ciosów na blok spowoduje oszołomienie Twojej postaci, a złe wyczucie czasu przy uniku może oznaczać nokaut. Zdrowie można uzupełniać przez szybkie przyciskanie specjalnej ikonki.

Jak już wspomniałem wcześniej, sterowanie w Real Boxing bywa mało czułe. Czasami gra nie rejestruje lewych prostych. Również przycisk uniku nie zawsze działa i może się zdarzyć, że dostaniesz prawym podbródkowym kiedy będziesz próbował usunąć się z drogi. 

Jak wygląda

Grafika w Real Boxing jest zachwycająca i zdecydowanie należy do największych zalet tej gry. Bokserzy wyraźnie się pocą, a skaleczenia i siniaki pojawiają się w miarę obrywania od przeciwnika. Ruchy walczących są płynne i ciężko uwierzyć, że to gra na tablety czy inne mobilne urządzenia, a nie na konsole. Również ścieżka dźwiękowa jest imponująca: kiedy Twój bokser wchodzi na ring słyszysz energetyczny hip-hop, a kiedy jego stan się pogarsza – wyraźne bicie serca. Podobnie znakomite są odgłosy walki i uderzeń. Niestety, spektakularna grafika i efekty dźwiękowe nie są w stanie zrekompensować licznych niedociągnięć samej gry. 

Werdykt

Pomimo znakomitej grafiki, grze Real Boxing daleko do ideału, szczególnie ze względu na frustrujące sterowanie i ciągłe problemy z trybem multiplayer.

Real Boxing

Download

Real Boxing 1.5.0

Opinie użytkowników o Real Boxing